Výroba umělých květin se za posledních padesát let výrazně posunula kupředu. Je to dáno technologií výroby plastických hmot, která neustále prodělává poněkud překotný vývoj, což můžete kolem sebe zaznamenat doslova na každém kroku. Plasty dominují v automobilovém a leteckém průmyslu, při výrobě hraček a sportovních potřeb, kuchyňského nádobí a dalšího spotřebního zboží. Umělé květiny tak mohou získat mnohem líbivější vzhled, než tomu bylo za socialismu, kdy se tyto výrobky objevovaly spíše na smutečních obřadech.
Některé umělé květiny byste i z poměrně značné blízkosti nerozeznali od těch živých, kupříkladu takový buxus anebo umělá orchidej.
Orchideje patří k nejkrásnějším a nejpůsobivějším rostlinám a pro jejich květy mnozí lidé podstupují i náročné pěstební procesy. Živé rostliny vyžadují určité podmínky a nejsou příliš vhodné pro začínající pěstitele, a to může být jeden z důvodů, proč pro dekorativní účely využít rostliny umělé. Nemusíte se o ně prakticky vůbec starat, pouze je občas zbavit prachu a dalších nečistot. Umělým rostlinám se daří i na přímém slunce a bez problémů přečkají i mrazivé počasí a poprašek sněhu.
Kam s umělou orchidejí
Sváteční prostředí – vdáváte dceru, slavíte promoci anebo byste rádi uspořádali abiturientský večírek? Pak se tato květinová výzdoba báječně hodí k prostřenému stolu a do různých výklenků či zákoutí.
Bytové dekorace – orchideje mohou zaujmout stabilní místo i v kuchyni nebo v pracovně, rozhodně nebudou kazit dojem bytu či domu, ať už je pojímán v jakémkoli stylu. Květiny se hodí jak pro rustikální vzhled, tak i pro chladnou modernu.
Temné kouty – veškeré umělé rostliny lze umístit do jakéhokoli koutu, kde schází denní světlo. Mohou vytvořit hezkou dekoraci i tam, kde byste je zrovna neočekávali, například v koupelně, na toaletě, v předsíni nebo vstupním vestibulu.